تبلیغات
مدافعان حرم

مدافعان حرم
قالب وبلاگ

نتیجه تصویری برای عکس شهید غلامعلی جندقی رجبی
و سحرگاهان، آن دم که چلچله ای مست از بهار، قامتهای سبز طلوع را عاشقانه بوسه می زدند آنگاه که بادهای مهاجر خسته. منظومه بلند شهادت را در لحظه های شفاف خویش تکرار کردند آنگاه که حریر رخ مهتاب، سرشار از غم سرشاخه های مهربان بیدهای مجنون را وداع می کرد و آنگاه که پروانه های ظریف بال سوخته. در مطلع بهار بر قله های رفیع نور ایثار را با سوختن: گرد شمع پیوند می زدند، تو رفتی اما از آیه های کلام تو هنوز هم طراوت می تراود.

ویژگیهای فردی بی گمان هیچ یک از ویژگیهای شخصیتی شهید غلامعلی جندقی به اندازه خلوص بیش از اندازه اش در عبادت برجسته نیست او آنچنان خالصانه عبادت می کرد که کمتر کسی موفق به درک او حیاتش می شد او از در احسان، دل سوخته حضرت ابا عبدا... الحسین (ع) بود و آنچنان عشق به اهل بیت عصمت و طهارت در جانش رسوخ کرده بود که مجالش همواره از سوز و گداز خاصی بهره مند بود این اخلاص و ارادت از او فردی خاضع و خاشع ساخته بود و نورانیت خاصی به سیمایش بخشیده بود ایمان به خدا و تسلیم رضای او بود به او بصیرتی عطا کرد که راه سعادت  و صراط مستقیم را برگزید و از راه شهادت به سعادت ابدی برسد.


شهید جندقی در سایه سار مکارم اخلاق در کمال احترام و ادب با خانواده بخصوص پدر و مادر خود داشت. ارادت او به پدر بزرگوارش به گونه ای بود که در وصیت نامه اش می نویسد: پدر عزیزم که معلم روح منی و مربی زندگی همه وجودم به زیر خاک پایت که این راه را تو به من آموختی و مرا عاشق حسین بار آوردی مرا ببخش که  فرزند خوبی برایت نبودم. در نگاه شهید جندقی میزان سنجش هر رفتاری رضایت خدا بود و تمام روابط و مناسباتش را بر مبنای رضایت خدا استوار می کرد. هر که با ایشان  بود رنگ خدایی می گرفت که بسیار افرادی که مجذوب او شدند و به راه راست هدایت شدند و از منجلاب فساد و تباهی به راه هدایت و راستی راه یافتند. دوستان  صمیمی او همه چون او راه شهادت را برگزیدند. و به یاد دوست پر کشیدند.


شهید جندقی خود را مرید امام (ره) می دانست و انقلاب اسلامی را زمینه ساز ظهور حضرت مهدی می دانست لذا ایشان به مسایل سیاسی بسیار حساس بود و خود را مطیع محضر امام می دانست. بعد از انقلاب او در نقش یک بسیجی اهل بیت معلم و خادم درگاه حضرت ولی عصر (عج) هر جا که بود وجودش نیاز بود خدمت می کرد مدتی نیز در بنیاد مستضعفین به دستگیری از مستمندان و مستضعفان مشغول بود.


شهید جندقی با مطالعه آثار فلاسفه اسلامی بخصوص شهید مطهری تلاش فراوانی برای زدودن القائات مارکسیستی از ذهن دانش آموزان و سایر افراد کرد او خود را در همه حال معلم می دانست و ایفای نقش خود را محدود و محصور محدوده مدرسه و کلاس نمی کرد. با وجود اینکه شغل معلمی به لحاظ مادی کفاف مخارجش نمی‌کرد او به آن عشق می ورزید و با تمام وجود وقت خود را صرف تربیت دانش آموزان می‌کرد و خالص برای رضای خدا به این شغل روی آورده بود.


اگر چه شهید در همه حال با خدا بود چونان کبوتری که قصد پرواز از قفس دارد. روح بلند پروازش، قصد پرواز از این تن خاکی داشت و برای پرواز چه جایی بهتر از جبهه‌های سرخ که آنجا کبوتران خونین بال آسمان را به زمین آورده بود. او نیز عزم سفر کرد و بارها و بارها برای نبرد با متجاوزان و ظالمان به جبهه عزیمت کرد و نهایتا روح بلند پروازش، سنگینی زمین را تاب نیاورد و با سبکبالی عاشقانه ای به دیدار حضرت دوست شتافت.


روحش شاد و یادش همیشه گرامی باد


[ جمعه 5 آذر 1395 ] [ 01:59 ب.ظ ] [ ❤ mina rajabi ❤ ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ســــــلام خوشحالم از اینکه به وبلاگ من سر زدید
امیدوارم لحظات خوبی رو اینجا بگذرونید
نظر یادتون نره و در نظر سنجی هم شرکت کنید


گل اشکم شبی وا میشد ای کاش
همه دردم مداوا میشد ای کاش
به هر کس قسمتی دادی خدایا
شهادت قسمت ما میشد ای کاشخوشا آنان که جانان می شناسند
طریق عشق و ایمان می شناسند
بسی گفتیم و گفتند از شهیدان
شهیدان را شهیدان می شناسندکاشکی من هم دلی همچون شهیدان داشتم
تا که در صحرای سینه لاله ای میکاشتم
کاشکی در من توان دل بریدن بود کاش ...
تاکه دست از دامن این خاک برمی داشتم ...
نویسندگان
نظر سنجی
آیا از این دنیا خسته اید؟ از دست خودتان هم؟ شما هم چون ما به دنبال دستی می گردید که دستتان را بگیرد از این همه گناه بیرون بکشد؟ چه دستی از دست شهیدان مطمئن تر برای به دست آوردن خدا؟ تنها کمی عشق می خواهد و ایمان و اراده، عشق به انوار مقدسی که هیچ گاه نمی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : 1 نفر
بازدیدهای دیروز : 1 نفر
بازدید این ماه :2 نفر
بازدید ماه قبل : 2 نفر
كل بازدیدها : 34 نفر
تعداد نویسندگان : 1 عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
center>
جنگ دفاع مقدس وصیت شهدا ذکر روزهای هفته وصیت شهدا مهدویت امام زمان (عج)
Up Page

زیارت عاشورا.

انقلاب اسلامی

دریافت کد آهنگ

تاشهدا باشهداتاشهدا باشهدا